Kulturní dům Opatov

Kulturní dům Opatov vznikl cca před více než 30 lety v době socialismu. Stavba je typická, jak ji můžeme znát z mnoha jiných měst. Součástí je několik různých obchůdků. Je však třeba ji revitalizovat. Částka, která však bude nutná na znovuobnovení činnosti a a zkrášlení této stavby není dle nejmenovaného listu známá. Bohužel je však vyšší než si radnice může dovolit. Záměr byl financovat ji z více zdrojů a ještě téhož roku revitalizovat (do roku 2003)

Mělo dojít ke zbourání terasy na jížní straně budovy, která směřovala do ulice. V plánu bylo vybudování nových výtahů, tepelná izolace, opravit okna a dodat novou fasádu. V plánu bylo i podzemní parkoviště, které mohou využívat i obyvatelé města v okolí panelových domů. Musí však dojít k zachování městské knihovny, která sloužila i pro výstavu ůměleckých děl.

Rok 2009 však přinesl nové záměry a to prodat tento objekt. Bohužel ani mnoho let po mnoha plánech nedošlo k obnovení činnosti a rekonstrukce budovy. Proto bylo vhodné budovu prodat. Je však nutné zachovat knihovnu, která zde sídlí a objekt nadále používat ke kulturním účelům.

Dle znalce byla , u této čtyřpodlažní stavby, cena odhadnuta na 37 mil. Kč.

Avšak konkurz vyhraje ten, který nabídne pro radnici nejzajímavější programové využití nemovitosti.

KD Opatov byl postaven přesněji v roce 1978. V současné době chátrá a je v něm umístěna knihovna spolu s posilovnou, ateliérem pro úmělce.

Autor fota: Jakub Lepš