Kde můžete koupit zásnubní prsten, když ne v KD Opatov?

KD Opatov si dál žije (spíše nežije) svým životem a chátrá spolu s pár obchůdky. Plány na rekonstrukci či vytvoření nákupního centra zůstaly ve vzduchu a tak je třeba si zajít nakoupit jinam. Avšak spousta obyvatel ČR je zvyklá nakupovat přes internet. Je to mentalitou nebo pohodlím? V dnešní moderní době si můžete vše řádně prohlédnout a objednat na webových stránkách (e-shopech), které máme na velmi vysoké úrovní oproti zahraničním. E-shopy nám vše servíruji až pod nos. Například chceme-li koupit šperk tedy zásnubní prsten, u většiny e-obchodů se můžete podívat na reálné fotografie, detaily dokonce i foto, jak takový prstýnek vypadá na ruce.

Otázkou pro každého potencionálního zákazníka je, kolik chce do takového šperku investovat. S tím úzce souvisí i výběr materiálu. Levnou, avšak velmi efektivní variantou bude chirurgická ocel, další pak například stříbro, které je jedním z nejoblíbenějších materiálů (ruku na srdce i nejhezčích). Zejména pak pokud chcete přívěsek anděl.

Záleží na každém z nás. Jelikož však KD Opatov byl definitivně v roce 2007 zrušen, je jisté, že se budeme muset poohlédnout někde jinde.

Projekt Mars

Americká základna NASA již plánuje vytvoření základny na Měsíci již asi 50 let ,ale zdá se ,že iniciativa přijde spíše z jiné strany naší planety .O projekt se zajímá také Čína ,Japonsko a Rusko  a také evropská agentura ESA .Ta už oznámila velký odvážný projekt ,zhotovený 3D tiskárnami a způsob využití spékáním měsíčního prachu mikrovlnným zářením .Ideální umístění základny by mohlo být v okolí měsíčních polů ,protože je tam nejlepší využití solárních článků a také největší pravděpodobnost výskytu  zmrzlé vody. Po návratu astronauta Tima Peaka z Mezinárodní kosmické stanice , ESA zveřejnuje nový koncept základny ve vesmíru . Byla by to soběstačná stanice a měla by sloužit jako přestupní místo mezi Zemí  a Měsícem , protože je to v polovině cesty a gravitační síly obou těles jsou vyrovnané .vše by mohlo podle ESA být uskutečněno do deseti let , a  mezinárodní posádka  by pomohla objasnit úskalí života ve vesmíru  ,jak  přežít s málem zdrojů ,pokud bychom byli závislí na energii Slunce ,jaká  je  možnost pěstování potravin a recyklace odpadů .Ovšem osídlit nám tak vzdálený svět je věc mnohem náročnější ,než ho jen  navštívit .je zde potřeba dopravit stavební materiál , zásoby a robotiku .O to se mohou postarat automatizované mise  ,než tam přijdou lidé .Už nyní se najde spousta nadšených průkopníků ..Jsou ochotni zůstat v pustině s červeným pískem natrvalo . Projekt Mars One již vytipoval stovku odvážných  dobrovolníků .Ti by měli nastoupit již v tomto roce do výcviku ,který potrvá až do odletu ,jenž je naplánovaný na rok 2026.

Podzemí Las Vegas

Pod světlem hýřícími ulicemi Las Vegas ,kde bohatí štastlivci hýří penězi v kasinech a hernách ,se vine asi 320 km dlouhý tunel ,v hloubce asi 6 m. pod zemí .Nezeje však prázdnotou ,jak by se dalo domnívat . I když je to ponuré místo bez čerstvého vzduchu a slunečního světla , které původně vzniklo jako ochrana před povodněmi ,které zde občas bývají , vděčně jej přijali za svůj domov životní ztroskotanci .Je to smutný azyl pro stovky lidí ,bývalých věznů ,narkomanů ,obětí krize a zkrachovalých hazardních hráčů .Tyhle nehostinné ubikace jsou jejich poslední a jedinou jistotou . Většina obyvatel nemá ani potuchy ,že se pod nimi skrývá toto bizarní rodinné společenství . Někteří z nich ,když jen trochu mohou ,snaží se vytvořit nějaký provizorní příbytek ,vytvořený chatrným zařízením ,jako postelí ,kouskem nábytku ,někdy i CD přehrávačem .Najdou se zde i zkrachovalí hudebníci ,kteří obyvatele oblaží  improvizovaným koncertem .Pro většinu z nich jsou hlavním zdrojem příjmu zapomenuté mince v herních automatech .Např. narkoman Steven se pochlubil štěstím ,že se mu podařilo jednou najít i 997 dolarů ,obvykle se však daří najít v průměru asi 20 dolarů za noc ,za které si koupí šampon ,mýdlo a hlavně jídlo. Někteří ,jako například Cynthia s manželem ,se zoufale snaží najít práci ,ovšem bez stálé adresy je to takřka nemožné . A tak se všichni zde snaží hlavně přežít .Není to jednoduché ,je zde cítit zatuchlina a pach lidského potu ,povalují se injekční stříkačky narkomanů .Nejhorší je však proud přívalových deštů ,smete vše včetně lidí.