Bleskovka na odreagování: Je libo pěkný náhrdelník?

Pojďme se odprostit od zajímavostí a minulosti či budoucnosti KD Opatov. Máme pro Vás tip. Pokud chcete nějaký pěkný náhrdelník nebo stříbrné přívěsky, ať už jako dárek nebo jen tak pro sebe, našla jsem jeden zajímavý tip. Stačí kliknout na odkaz, kde najdete opravdu kupu krásných náhrdelníků za super cenu. Většina jich je postříbřená, ale je jasné, že kdyby to mělo být z pravého stříbra cena bude mnohonásobně dražší. Navíc se jedná i o značkové zboží.

Takže hodně zdaru při nakupování, já už jeden od tama mám a je překrásný.

Začátky slavných

Dnes jsou z nich idoly , které uznává celá veřejnost .Jejich začátky však byly většinou trnitou cestou. Například dnes všemi obdivovaný Brad Pitt pracoval jako dovozce ledniček , prodával hamburgery a hlídal parkoviště .Pouhé dva týdny před ukončením studia na Missourské universitě se sbalil a vydal se hledat štěstí do Hollywoodu s 325 dolary v kapse .Ovšem takových jako on jsou stovky , a tak se jeho snaha minula úspěchem .Proto začíná jako dovozce ledniček ,aby měl aspoň na nějaké bydlení. Ve snaze osvojit si základy hereckého umění , navlékl si i obří kostým kuřete jako živý poutač . Jako řidič limuzíny si vydělá na herecké kurzy u slavného Roye Londona av polovině 90.let se mu podaří zařadit mezi hollywoodské star. Neméně krušný začátek prodělával dnes slavný Sean Connery .Rozvážel mléko ,stál modelem pro studenty ,dělal vyhazovače na tancovačkách .Upsal se dokonce britskému Královskému námořnictvu ,odkud byl nakonec kvůli žaludečním vředům  propuštěn . Další jeho životní cesta ho zavane do pohřební služby, kde lakoval rakve .Zakázky se jen hrnuly ,takže ušetřil peníze na cestu domů ,kde se začal věnovat kulturistice. Nakonec se jako vyšlechtěný model dostane do kulturistické soutěže a odtud na konkurz do muzikálu Jižní Pacifik .Odtud už úspěšně vykročil do světa filmu . Ozzy Osbourne zase začínal jako instalatér ,zedník ,pracovník jatek nebo nosič rakví .Nechutnou práci na jatkách vydrží celé dva roky. Po práci v automobilce se vloupal do obchodu s oblečením ,a po návratu z vězení založil kapelu a začala jeho slavná éra ,nový začátek .

Výsledek obrázku pro ozzy osbourne

 

Projekt Mars

Americká základna NASA již plánuje vytvoření základny na Měsíci již asi 50 let ,ale zdá se ,že iniciativa přijde spíše z jiné strany naší planety .O projekt se zajímá také Čína ,Japonsko a Rusko  a také evropská agentura ESA .Ta už oznámila velký odvážný projekt ,zhotovený 3D tiskárnami a způsob využití spékáním měsíčního prachu mikrovlnným zářením .Ideální umístění základny by mohlo být v okolí měsíčních polů ,protože je tam nejlepší využití solárních článků a také největší pravděpodobnost výskytu  zmrzlé vody. Po návratu astronauta Tima Peaka z Mezinárodní kosmické stanice , ESA zveřejnuje nový koncept základny ve vesmíru . Byla by to soběstačná stanice a měla by sloužit jako přestupní místo mezi Zemí  a Měsícem , protože je to v polovině cesty a gravitační síly obou těles jsou vyrovnané .vše by mohlo podle ESA být uskutečněno do deseti let , a  mezinárodní posádka  by pomohla objasnit úskalí života ve vesmíru  ,jak  přežít s málem zdrojů ,pokud bychom byli závislí na energii Slunce ,jaká  je  možnost pěstování potravin a recyklace odpadů .Ovšem osídlit nám tak vzdálený svět je věc mnohem náročnější ,než ho jen  navštívit .je zde potřeba dopravit stavební materiál , zásoby a robotiku .O to se mohou postarat automatizované mise  ,než tam přijdou lidé .Už nyní se najde spousta nadšených průkopníků ..Jsou ochotni zůstat v pustině s červeným pískem natrvalo . Projekt Mars One již vytipoval stovku odvážných  dobrovolníků .Ti by měli nastoupit již v tomto roce do výcviku ,který potrvá až do odletu ,jenž je naplánovaný na rok 2026.

Podzemí Las Vegas

Pod světlem hýřícími ulicemi Las Vegas ,kde bohatí štastlivci hýří penězi v kasinech a hernách ,se vine asi 320 km dlouhý tunel ,v hloubce asi 6 m. pod zemí .Nezeje však prázdnotou ,jak by se dalo domnívat . I když je to ponuré místo bez čerstvého vzduchu a slunečního světla , které původně vzniklo jako ochrana před povodněmi ,které zde občas bývají , vděčně jej přijali za svůj domov životní ztroskotanci .Je to smutný azyl pro stovky lidí ,bývalých věznů ,narkomanů ,obětí krize a zkrachovalých hazardních hráčů .Tyhle nehostinné ubikace jsou jejich poslední a jedinou jistotou . Většina obyvatel nemá ani potuchy ,že se pod nimi skrývá toto bizarní rodinné společenství . Někteří z nich ,když jen trochu mohou ,snaží se vytvořit nějaký provizorní příbytek ,vytvořený chatrným zařízením ,jako postelí ,kouskem nábytku ,někdy i CD přehrávačem .Najdou se zde i zkrachovalí hudebníci ,kteří obyvatele oblaží  improvizovaným koncertem .Pro většinu z nich jsou hlavním zdrojem příjmu zapomenuté mince v herních automatech .Např. narkoman Steven se pochlubil štěstím ,že se mu podařilo jednou najít i 997 dolarů ,obvykle se však daří najít v průměru asi 20 dolarů za noc ,za které si koupí šampon ,mýdlo a hlavně jídlo. Někteří ,jako například Cynthia s manželem ,se zoufale snaží najít práci ,ovšem bez stálé adresy je to takřka nemožné . A tak se všichni zde snaží hlavně přežít .Není to jednoduché ,je zde cítit zatuchlina a pach lidského potu ,povalují se injekční stříkačky narkomanů .Nejhorší je však proud přívalových deštů ,smete vše včetně lidí.

Kulturní dům Opatov

Kulturní dům Opatov vznikl cca před více než 30 lety v době socialismu. Stavba je typická, jak ji můžeme znát z mnoha jiných měst. Součástí je několik různých obchůdků. Je však třeba ji revitalizovat. Částka, která však bude nutná na znovuobnovení činnosti a a zkrášlení této stavby není dle nejmenovaného listu známá. Bohužel je však vyšší než si radnice může dovolit. Záměr byl financovat ji z více zdrojů a ještě téhož roku revitalizovat (do roku 2003)

Mělo dojít ke zbourání terasy na jížní straně budovy, která směřovala do ulice. V plánu bylo vybudování nových výtahů, tepelná izolace, opravit okna a dodat novou fasádu. V plánu bylo i podzemní parkoviště, které mohou využívat i obyvatelé města v okolí panelových domů. Musí však dojít k zachování městské knihovny, která sloužila i pro výstavu ůměleckých děl.

Rok 2009 však přinesl nové záměry a to prodat tento objekt. Bohužel ani mnoho let po mnoha plánech nedošlo k obnovení činnosti a rekonstrukce budovy. Proto bylo vhodné budovu prodat. Je však nutné zachovat knihovnu, která zde sídlí a objekt nadále používat ke kulturním účelům.

Dle znalce byla , u této čtyřpodlažní stavby, cena odhadnuta na 37 mil. Kč.

Avšak konkurz vyhraje ten, který nabídne pro radnici nejzajímavější programové využití nemovitosti.

KD Opatov byl postaven přesněji v roce 1978. V současné době chátrá a je v něm umístěna knihovna spolu s posilovnou, ateliérem pro úmělce.

Autor fota: Jakub Lepš